Akce KP Kultura KP humor Archiv Home Akce KP Kultura KP Humor Archiv

Jizerské hory 1997


Den třetí

Ráno jsme se s Doktorem domluvili, že se večer sejdeme v Bedřichově. Doktor se totiž chtěl podívat na Ještěd. Radili jsme mu, ať vyjede autem pouze do Tetřevího sedla a dál ať jede na kole. Že to stojí za to.

Rozloučili jsme se a vyjeli. Hned za Machnínem byl nějaký statek, kde měli obrovské vepříky. Pokračovali jsme dál do Liberce, projeli městem a zastavili se na přehradě Harcov. Tam jsme potkali panáčka, který měl sice slušný hardware, ale vůbec žádný software v hlavě. Nebo měl prázdnou CMOSku (Co je v MOSku). Mluvil naprostý nesmysly, mimo jiné taky něco o Holanďanech, že by je na těch střechách postřílel.

Objeli jsme přehradu a zastavili se v hospodě 'U potůčku' v Novém Harcově. Pak jsme pokračovali do Jablonce, projeli město a zastavili se na přehradě Mšeno. Vykoupali jsme se, i když voda neměla příliš vysokou teplotu. Dál jsme pokračovali přes Jablonecké Paseky, kde jsme trochu bloudili, směrem na Lučany nad Nisou. V Lučanech jsme poobědvali v nádražce.

Po obědě a pivečku jsme opět sedli na kola a začali stoupat na Bramberk. Za chvíli jsme byli nahoře. Dali jsem si opět pivečko a vylezli na rozhlednu. Pod Bramberkem jsme minuli srnčí oboru. Pak jsme sjeli do Horního Maxova, kde jsme se vyfotografovali s Maxem u značky. Přes Hrabětice jsme pak dojeli do Bedřichova. Cestou jsme podjížděli lyžařský vlek. V Bedřichově jsme vyjeli až k autobusové zastávce, kde jsme se potkali s Doktorem.

Zastávku jsme ohodnotili jako dobré místo na spaní a hned zapadli do blízkého penzionu na večeři. Vařili tam výborně. Po jídle na nás padla únavička, koukali jsme na televizi, dávali zrovna M.A.S.H. Velmi decentně jsme zakalili a odešli na ubikaci. Jeník, Pája, Viki a Doktor šli ještě do hospody 'Dolina'. Tam měli originální jídelní lístek. Např. zabalená svinská flákota (smažený vepřový řízek), cvaj haksen one chlupen mit kecanec (párek s hořčicí), Konec buřtů v Čechách (utopenec), Snězte Willyho (smažené rybí prsty) a krokety-kokety. Pánové ochutnali kořalku s ještěrkou, ohodnotili hospodu jako kandidáta na Silvestr 97/98 a šli taky spát. Velmi je pobavil pohled na spící kamarády na zastávce, neboť tam byli jak v soláriu. Všichni spali zabalený ve spacácích pod rozsvícenou lampou.


Úvodní stránka Předchozí stránka Pokračování ...