Božkov 2000

Tradiční sudovrat Klubu Paniců proběhl v pátek 19. května 2000 opět v Božkově. Během večera proběhlo několik kulturních vystoupení a také tradiční pivní štafetu a akce Sud na EX.

Akce Božkov byla naplánována na pátek 19. května 2000. Stejně jako předchozí rok, i tentokrát si s námi zahrálo počasí. Od čtvrtka pršelo. Naštěstí však v pátek odpoledne pršet přestalo a dokonce se na nás usmálo i slunce.

Kulturní program měl tři části. Dvě lekce Alles Gute Karla a Egona proložené živými obrazy s recitací básní. Živé obrazy doprovázel recitací Jarda. Během přednesu básní byly realizovány postupně tři živé obrazy. Prvním byl racek na plovoucím klacku, druhým krokodýl na Úslavě a třetím Libětická lyžařská škola.

Pivní štafeta byla tentokrát na přání členů KP uspořádána před Sudem na Ex. Důvod byl prostý. Klub Paniců chtěl konečně vyhrát! Velký počet zúčastněných dovolil sestavit čtyři štafety: KP, CIV, kombinovaná štafeta KIV-Iconics-Core-CIV a štafeta žen. Každá štafeta měla 9 členů, neboť z KP bylo přítomno právě tolik paniců. Před začátkem panoval ve štafetách klid, jen štafeta KP se hecovala a skandovala hesla jako "Sahara...", "Žízeň, a ja ja ja jaj..." apod. Nejlépe odstartovala díky Vikimu štafeta KP a ujala se vedení o jeden půlitr. Hned v těsném závěsu však byli kombinovaná štafeta a štafeta žen. Štafeta CIV od začátku výrazně ztrácela na všechny ostatní a bojovala hlavně sama se sebou. Ve střední části došlo ke zvratu v pořadí, neboť ve štafetě KP byli dva pomalejší členové a kombinovaná štafeta se díky vyrovnanosti výkonů dostala do mírného vedení. Závěr byl velmi dramatický. Štafeta žen mocně finišovala a tlačila se na KP. Štafeta KP se snažila dohnat mírnou ztrátu na kombinovaný tým, ale ten si udržel vyrovnanost výkonů až do konce a dosáhl těsného vítězství. Štafeta KP skončila druhá, třetí místo obsadila se ztrátou jedné sklenice štafeta žen. Až s velkou ztrátou obsadila čtvrté místo štafeta CIV.

Sud na Ex proběhl tedy až po pivní štafetě. Opět jsme si pořídili štěně Budvar 10°. Počet lidí jsme omezili na 20, abychom hned po skončení pokusu věděli, zda jsme rekord překonali, či ne. Úsilí všech zůčastněných bylo opět veliké, ale přesto jsme čas zlepšili pouze o 12 sekund na 24 minut a 10 sekund a dosáhli jsme koeficientu SEX=7,448.

Pro dokreslení průběhu sudovratu se podívejte do fotogalerie.