Jeseníky 2001

Sobota, 4. 8. 2001, den prvý

Po čtvrteční závěrečné party letní jazykové školy a pátečním neúspěšném pokusu Andy o kolaudaci doprovázené perfektní přednáškou pana Martana o Nepálu a Tibetu nebyla většina účastníků zcela svěží. Přesto jsme se kolem 7:40 všichni začali scházet u Hutníka. Zdařilo se koupit společný lístek se skupinovou slevou pro Maxe, Páju, Andy, Chlumáče, Helenku, Okrouha, Kočičáka, Evinu, Boba, Feriho, Hanku a Veroniku (poslední tři vychází jízdenka na 103,- Kč, ostatní na 165,- Kč). Tím, že nebylo zcela jasné, kdo pojede s Jardou autem (nakonec jel Kříža a část bagáže), nebyl koupen zlevněný lístek Tomášovi. V 8:06 v pohodě nakládáme kola do rychlíku na Prahu a platíme po 60,- Kč za kus kol. Vlak má mírné 20timinutové zpoždění, takže místo v 9:45 dorážíme do Prahy přesně v čase odjezdu rychlíku na Zábřeh. Přesto se nám daří rychlá vykládka a přeběhnutí o 4 nástupiště dále včetně pozdržení vlaku, do něhož nakládáme kola do tří míst. Zamykáme pro jistotu kola a sesedáváme se společně ve dvou řadách v mezilehlém vagónu, neboť zde nejsou kupíčka. Helenka opět nezklamala a zásobuje nás řízečky. V Pardubicích se daří Kočičákovi s Taťkou nákup rumu a piva jen tak tak. Veronika si následně ochlazuje hruď při neúspěšném pokusu o pití piva z lahve. O něco později si díky náruživému přiťuknutí s  Kočičákem dokonce nechtěně myje klín. Spolucestující se baví, my také - celý týden bude s novými účastníky KP Tour asi pěkná bžunda.

V Zábřehu jsme na čas. V centru nacházíme otevřenou prodejnu Billa, ale přesto jdeme jen na oběd do restaurace Club. Dostáváme SMS, že ve 12:10 Ingrid povila Rudolfa IV. (3.95 kg/52 cm). Kamča volá, že si půjde odpočinout a po vyspání za námi vyrazí, což celkem zachraňuje Okrouha, neboť po příjezdu Jardy s Křížou kolem 14. hodiny se ukazuje, že u Křížů doma zůstaly jeho brašny se spacákem, karimatkou a spoustou jiných zbytečností... Rudu se jí nedaří přesvědčit, že s ní může bez problémů na víkend přijet, takže Griesslům alespoň gratuluje za všechny zástupce CK Lerby prostřednictvím SMS. Po spoustě montáží nosičů a bagáží na ně vyrážíme kolem 15. hodiny v 15 členech po silnici na Bludov. V Bohutíně fascinujeme místní občany při neustálém vynořování se ze zátočin místních serpentýn a zastavujeme v  restauraci "U rybníčku". Po Moravské cyklostezce pokračujeme do vsi Ruda nad Moravou - restaurace "Na záložně". Zde se celkem rozjíždí zábavička (především Ebalík) tím, že Andy je umožněna naše plná obsluha (od točení a nalévání až po roznášku a objednávky). Místní režná děvčatům tvořícím coupé šmakuje. Telefonicky se spojujeme s  Plzeňkou sekcí a pějeme oblíbenou píseň: "A Ruda to je homosexuál, homosexuál a homosexuál..."

Naštěstí to místní obyvatele neuráží, takže po asi čtyřech přeháňkách jak venku tak uvnitř vyjíždíme kolem 19. hodiny po zelené značce k rozsáhlé hradní zřícenině Nový Hrad. Ve zbytku hradní studny vidíme asi 3 živé mloky. Pod hradem je úžasně dlouhé kamenné bludiště o průměru jen asi 10 metrů. Od spodní bašty se ozývá bubnování. Jsou zde nadšenci rekonstrující hrad, kteří dnes právě končí letošní opravy. Načínáme u jejich vatry šampíčko a prohazujeme pár slov s jedním z nich. Za šera a svitu baterek sjíždíme urychleně zpět do údolí po prudké a rozblácené modré turistické cestě přímo k Hanušovicím. Verče se vyklepaly šroubky držící nosič. Zatímco jej pod lampou montujeme, ostatní se koupou/myjí v řece Moravě od bláta. Andy zjišťuje rovněž ztrátu brýlí. Předvoj nachází pěkný makacínek pivovarské prodejny přímo před pivovarem Holba Hanušovice. Těsně před příjezdem k makacínku Pája doprodírá plášť/duši v délce asi 15 cm. Máme tu tedy první defekt. Kousek za viaduktem nacházíme slušnou, pár týdnů znovuotevřenou, restauraci Lidový dům s trochou jídla i těsně po 22. hodině. Slušně rozjeti jedeme kolem jedné k makacínku a akorát doráží s vozem i Kamila. Vytrvalci vyspěvují za doprovodu Kříži na kytárku a zbytků rumu v láhvi až do 4 ráno.

Zástupce CK Lerby, KPright 2001