Akce KP Kultura KP humor Archiv Home Akce KP Kultura KP Humor Archiv

KP Silvestr 1994


Oslava Silvestra roku 1994 byla nezapomenutelným zážitkem. Probíhala ve sklípku ZČU (nyní Pivoňka). Byla to dvouapůldenní akcička na oslavu konce jednoho roku a začátku nového.

30. prosince ráno začaly velké přípravy. Celé dopoledne přípravná skupina nakupovala pitivo, potraviny a svážela věci do sklípku. Na první den jsme nakoupili víno (asi 40 litrů), na silvestr jsme přivalili soudek a nějaký tvrdší alkohol.

Akce začala někdy odpoledne. Oproti předpokladům se všichni vrhli na tvrdej. Rozjeli jsme to ve velkém stylu. Posedávali jsme u baru a popíjeli. Občas někdo vyprávěl vtipy, jako třeba Miloš. Chlumáč taky nezůstal pozadu. Protože ne všichni přítomní si pamatovali na vodu, předčítali jsme si zápisky z Kroniky KP. Za barem bylo taky živo. Kamila se ukázala být velmi zdatnou barmankou.

Během večera jsme si pěkně zahráli, i když jsme začali s hlavou ve svěráku. Nástrojů jsme měli celkem dost. No posuďte sami: baskytara, elektroakustická kytara, klávesy, několik španělek.

Kolem čtvrté hodiny ranní se nám už chtělo spát. Ale protože Berušky s námi byly pouze tuto předsilvestrovskou noc a na silvestra jeli domů, zůstali jsme s nimi a kalili jsme až do rána. Ještě než odešly na vlak, bouchli jsme si jedno šampáňo a popřáli si s nimi k novému roku. Kolem šestý jsme tedy mohli jít spát.

Ráno se nám vstávalo celkem dobře. Na snídani jsme odjeli do Božkova k jezu. Bez papíru jsme na jednu sirku rozdělali oheň a opekli si buřtíky. Všem nám moc chutnalo. Po snídani jsme se převlékli do sportovních dresů a zahráli jsme si silvestrovský fotbálek. Po utkání jsme se posilnili v Inwestu.

Silvestrovký večer začal velice zádumčivě. Někteří dokonce rozjímali, zda pít či nepít. Dopadlo to dobře a tak jsme se zase začali rozjíždět na baru. Doktor byl sice trochu ospalý a otlačený, ale nakonec to taky rozchodil. Z deprese nás dostal Burák s Buffalo Billem.

Přivítání nového roku o půlnoci bylo bouřlivé. Každý člen Klubu Paniců si bouchnul svoje šampáňo. Posilněni šampaňským jsme si šli zazpívat na náměstí pod smrk. Některým se však zpívat nechtělo a tak se tulili.

Vzhledem k tomu, že už jsme pařili druhou noc, začali lidi brzo odpadat. Nakonec kolem půl šestý kalili už jen Robert, Kříža, Ruda a Lerby (fotograf). Pili jsme pivo, protože bylo třeba dopít sud. K snídani jsme si dali párečky. Když se začali probouzet i další pařmeni, přesunuli jsme se na bar. Ruda s Milošem psali pořád něco do Kroniky KP. Nakonec jsme sud dopili, i když někteří členové KP se zavřenými víky.

Dokumentární fotografie
 
Zápisky z kroniky KP