KP Silvestr 1994


Oslava Silvestra roku 1994 byla nezapomenutelným zážitkem. Probíhala ve sklípku ZČU (nyní Pivoňka). Byla to dvouapůldenní akcička na oslavu konce jednoho roku a začátku nového.

30. prosince ráno začaly velké přípravy. Celé dopoledne přípravná skupina nakupovala pitivo, potraviny a svážela věci do sklípku. Na první den jsme nakoupili víno (asi 40 litrů), na silvestr jsme přivalili soudek a nějaký tvrdší alkohol.

Akce začala někdy odpoledne. Oproti předpokladům se všichni vrhli na tvrdej. Rozjeli jsme to ve velkém stylu. Posedávali jsme u baru a popíjeli. Občas někdo vyprávěl vtipy, jako třeba Miloš. Chlumáč taky nezůstal pozadu. Protože ne všichni přítomní si pamatovali na vodu, předčítali jsme si zápisky z Kroniky KP. Za barem bylo taky živo. Kamila se ukázala být velmi zdatnou barmankou.

Během večera jsme si pěkně zahráli, i když jsme začali s hlavou ve svěráku. Nástrojů jsme měli celkem dost. No posuďte sami: baskytara, elektroakustická kytara, klávesy, několik španělek.

Kolem čtvrté hodiny ranní se nám už chtělo spát. Ale protože Berušky s námi byly pouze tuto předsilvestrovskou noc a na silvestra jeli domů, zůstali jsme s nimi a kalili jsme až do rána. Ještě než odešly na vlak, bouchli jsme si jedno šampáňo a popřáli si s nimi k novému roku. Kolem šestý jsme tedy mohli jít spát.

Ráno se nám vstávalo celkem dobře. Na snídani jsme odjeli do Božkova k jezu. Bez papíru jsme na jednu sirku rozdělali oheň a opekli si buřtíky. Všem nám moc chutnalo. Po snídani jsme se převlékli do sportovních dresů a zahráli jsme si silvestrovský fotbálek. Po utkání jsme se posilnili v Inwestu.

Silvestrovký večer začal velice zádumčivě. Někteří dokonce rozjímali, zda pít či nepít. Dopadlo to dobře a tak jsme se zase začali rozjíždět na baru. Doktor byl sice trochu ospalý a otlačený, ale nakonec to taky rozchodil. Z deprese nás dostal Burák s Buffalo Billem.

Přivítání nového roku o půlnoci bylo bouřlivé. Každý člen Klubu Paniců si bouchnul svoje šampáňo. Posilněni šampaňským jsme si šli zazpívat na náměstí pod smrk. Některým se však zpívat nechtělo a tak se tulili.

Vzhledem k tomu, že už jsme pařili druhou noc, začali lidi brzo odpadat. Nakonec kolem půl šestý kalili už jen Robert, Kříža, Ruda a Lerby (fotograf). Pili jsme pivo, protože bylo třeba dopít sud. K snídani jsme si dali párečky. Když se začali probouzet i další pařmeni, přesunuli jsme se na bar. Ruda s Milošem psali pořád něco do Kroniky KP. Nakonec jsme sud dopili, i když někteří členové KP se zavřenými víky.

Dokumentární fotografie
 
Zápisky z kroniky KP